Powrót do: Domy drewniane

Decyzja dotycząca budowy domu drewnianego

No i stało się. Zostałem namówiony przez żonę na budowę domu. Jakoś nie byłem zwolennikiem tego pomysłu z uwagi na posiadanie przestronnego mieszkania i przynależnej działeczki do niego. Wyobrażałem sobie, znane z opowieści znajomych, miliony problemów przy budowie domu, kłótnie z murarzami, elektrykami itp. Oczywiście o kłótniach z żoną o wybór wszystkiego to już nie wspomnę.

Nie ukrywam, że przerażony byłem również kosztem tego przedsięwzięcia. Owszem fajnie jest wyjść sobie rano w szlafroku do ogrodu, wypić doskonałą herbatkę czy kawkę, ale jakim kosztem?

domzdrewna

Miałem nadzieję, że tak mój dom nie będzie wyglądał :)

Jak zaprojektować dom z drewna?

Wtedy trafiliśmy na projekty domów drewnianych. Jako życiowy sceptyk, zacząłem doszukiwać się minusów tej opcji. Myślę sobie, drewno to łatwo palny będzie ten nasz domek. Mało tego to miała być inwestycja na lata, dla dzieci, dla wnuków, a drewno to raczej mało trwały materiał. Takie budowle kojarzyły mi się z letniskowymi domkami z dzieciństwa, gdzie zawsze był przeciąg i nawet w lecie bywałe chłodno. Na samym końcu pomyślałem sobie o kolosalnych kosztach takiej budowy.

Prawda okazała się całkiem inna. Drewno na domy drewniane jest odpowiednio przygotowywane. Zarówno pod względem przeciwpożarowym, jak i zdecydowanie jest zwiększana trwałość tego materiału.

dreewnianeDrewno na budulec domu

Wówczas przyszedł na plusy tego rozwiązania. Drewno jest materiałem „oddychającym”, a co za tym idzie zdrowym. Jest to niezmiernie ważne zagadnienie, gdyż nasz syn jest alergikiem i musi mieć odpowiednią cyrkulację powietrza z nienaganną wilgotnością. W kwestii przepuszczalności cieplnej, moje obawy zostały bardzo szybko rozwiane, gdyż opracowana technologia sprawia, że są to bardzo ciepłe i przytulne domy.

Co ciekawe warto zainteresować się ściąganiem materiałów z Chin - znajdziecie ciekawe informacje an ten temat - coś jakby poradnik. Oczywiście na jeden dom się nie opłaca, ale na większą ilość jak najbardziej.

KOMENTARZE:

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.