Konserwacja podłogi drewnianej
Nasze podłogi drewniane wymagające specjalnego obchodzenia się z nimi i konserwowania. Wcześniej opisałem pierwszy etap, którym jest przygotowanie odpowiednie podłogi, jej wyszlifowanie oraz wyczyszczenie. Po tym procesie następuje naniesienie oleju. Mieszamy pojemnik przed rozpoczęciem procesu naniesienia. Polecamy nanoszenie oleju sekcjami, nieustannie. I teraz jeżeli mamy do czynienia z powierzchniami większymi niż 35 m2, to nanosimy je etapami. Nie róbmy wszystkiego za jednym razem.
Konserwacja podłogi krok po kroku
I teraz bardzo istotna sprawa. Istnieje duże ryzyko wystąpienia samozapłonu. Zachowajmy przy tym szczególną ostrożność. Zaraz po użyciu należy włożyć ściereczkę do torby plastikowej z wodą. Przystępujemy do działania. Wylewamy olej na nasza podłogę z drewna i rozprowadzamy jego niedużą warstwę przy pomocy skrobaka. Polecamy użycie pędzelka przy nakładaniu krawędzi i narożników.
Na wyschnięcie oleju przeznaczamy około 15 minut. Nie zostawmy żadnych plam. Po tym czasie pokrywamy drugi raz podłogę warstwą oleju.
Po jakim czasie można korzystać z podłogi
Po tej czynności znowu czekamy, aż olej wyschnie. Możemy jego nadmiar zebrać ściereczką. Zapewniamy podłodze wentylację. Pytanie, które często słyszę, to kiedy można używać znowu podłogi. A więc podłoga może być używana w niedużym stopniu po 24 godzinach. Po dwóch dobach można wstawić meble, jednak bez dywanów. Te można bezpiecznie położyć po około tygodniu. Na mokro można ją przemyć również po tym okresie.
Niezwykle istotny jest fakt, że zbyt wczesne używanie podłogi może powodować wyciekanie oleju. Należy wtedy go zetrzeć, a ten który zasechł można wyszlifować i usunąć ślad nowym olejem.
Jeśli chodzi o dobre podłogi drewniane to na pewno polecę:
- skup starego drewna i starych desek, który oferuje wysokiej jakości drewno, również do odsprzedaży z drewnianych elementów do domu (w tym schody).
KOMENTARZE:
Brak komentarzy