Powrót do: Pozostałe artykuły

Transport drogowy elementów do domu


Przyszło mi przewieźć naszymi drogami trochę elementów wyposażenia mojego domu. Postanowiłem więc przygotować trochę materiałów na temat tego jak wyglądają nasze drogi. Hasło transport drogowy nabrało dla mnie nowego, szerszego wymiaru. Mam nadzieję że kilka faktów jakie przytoczę pozwoli Ci również inaczej spojrzeć na to zagadnienie.

Analizując jakość polskiego transportu drogowego nie sposób w pierwszej kolejności odnieść się do jakości i systemu infrastruktury drogowej, która jakby nie patrzeć, pozostawia wiele do życzenia. Wad polskich dróg jest bardzo wiele. Dość istotną wadą polskiej infrastruktury drogowej jest niedostateczna łączna długość autostrad i dróg ekspresowych.

transport_drogowyW 2009 r. istniało 850 km autostrad znajdujących się tylko w 9 województwach oraz 520 km dróg ekspresowych. Brak obu tych rodzajów dróg było główną przyczyną niskiej dostępności komunikacyjnej województwa podkarpackiego i podlaskiego. Wschód Polski jest zaniedbany nie tylko pod względem ilości dróg ale wieloma innymi działami gospodarki. Należy jednak zaznaczyć, że w okresie 2007 – 2010 rozpoczęto budowę dalszych 750 km autostrad i 500 km dróg ekspresowych. Taki nieznaczny promyk nadziei to jednak kropla w morzu potrzeb. Ilość polskich dróg o których możemy śmiało powiedzieć że jest bardzo dobra jest stanowczo niewystarczająca. W Polsce A, czyli zachodniej części sytuacja jest względnie poprawna.

transportdrogowy

Wpływa na to obecność autostrady A4 (wybudowanej jeszcze za Niemców), która łączy granicę niemiecką z Krakowem. Do tego autostrada A2, która nie została niestety ukończona na mistrzostwa Europy organizowane w naszym kraju. Gorzej wygląda to na wschodzie.   Polska B, czyli tereny po wschodniej strony Wisły to tereny o których zapomniano.

Brak inwestycji gospodarczych odbija się nie tylko w niewielkiej ilości dróg ale co gorsza w wysokim bezrobociu wśród tamtejszych mieszkańców. Mogę polecić usługi przewozu solidnej firmy:

Busy z Niemiec do Polski przez większe miasta niemieckiego aż na wschód Polski do samego Lublina.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.