Powrót do: Pozostałe artykuły

Import towarów - mój dom z chińszczyzną?


Import z wielu krajów, również import z Brazylii zyskał w ówczesnym czasie na znaczeniu. Stosunkowo tania siła robocza i duży jej zasób przyczynił się do niewysokich cen produktów wytworzonych właśnie w tym kraju. To jest zachętą również dla polskich przedsiębiorców do podjęcia współpracy handlowej z firmami z tego kraju. Wiąże się z tym jednak szereg barier i problemów które można jednak pokonać.

chinyWarto zgłosić się do firmy pośredniczącej, która pomoże nam w szeregu formalności oraz będzie naszym przedstawicielem w kontaktach handlowych. Jeżeli chodzi o wymaganą jakość , którą otrzymaliśmy w próbkach od owej firmy, to uniknięcie problemów z tym związanych jest możliwe poprzez dokonywanie stałej kontroli jakości w czasie. Kontrola produkcji może opierać się na trzech etapach, do których należą: kontrola i zatwierdzenie próbek przed produkcją, kontrola podczas procesu wytwórczego oraz kontrola produktu po jego wykonaniu. Kontrolę próbek które dostaliśmy warto przeprowadzić, gdy nasz produkt jest nietypowy, a wykonany na nasze zlecenie według instrukcji.

Drugi etap jest stosunkowo zrozumiały i polega na systematycznym sprawdzaniu jakości materiałów z których wykonywany jest nasz produkt. Ostatni etap kontroli powinniśmy przeprowadzić we współpracy  z naszym klientem . Powinniśmy sprawdzić dokładną ilość oraz wygląd i zabezpieczyć nasz towar odpowiednio go ładując na środek transportu. Jest to dosyć istotne, bo dzięki temu będziemy mogli go później łatwo rozpakować . Oprócz tego jest wiele innych ważnych spraw o których musimy zadbać podczas uprawniania handlu. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.