Powrót do: Pozostałe artykuły

Zalety ścian oporowych


Ze ścianami oporowymi nie każdy z nas ma styczności na co dzień, a przynajmniej większości z nas tak się zdaje. Mimo wszystko nie da się ukryć, że produkty te mają dosyć szerokie zastosowanie, co za chwilę postaramy się wam udowodnić. Zastanówmy się w związku z tym, do czego mogą nam służyć takie ściany oporowe i czy sprawdzają się na tyle dobrze, że warto postawić na takie produkty. Tak więc zaczynajmy.

sciany_oporowe

Bloki betonowe

Jak sam nazwa wskazuje ściany oporowe to nic innego jak ściany. To już wiemy, choć podkreślmy tutaj, że jest to stwierdzenie aż nadto ogólne. Możemy je scharakteryzować jako ściany z betonu, cegieł, pustaków, kamieni bądź też bloków betonowych, które są ułożone na zaprawie lub na sucho.

Jednakże istnieje jeszcze inna definicja. Otóż za ściany oporowe możemy także uważać pionowe elementy konstrukcyjne w formie podłużnego filara przyściennego. Wówczas mają ukośnie ścięty lub uskokowy bok zewnętrzny.

Zastosowanie ścian oporowych

Tyle jeśli chodzi o same definicje ścian oporowych. Warto teraz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie mają one zastosowanie. Otóż na pewno warto zauważyć, że sprawdzają się one znakomicie jako wszelkiego rodzaju zsypy. Jeśli ktoś chce od siebie oddzielić poszczególne materiały, a zwłaszcza materiały sypkie, to jak najbardziej na takie ściany oporowe może postawić.

Łączenie płyt betonowych

Tym bardziej że jak już zostało wyżej wspomniane, bardzo często do ich konstrukcji nie potrzebujemy żadnego spoiwa. Otóż jeśli wykorzystamy do tego odpowiedni materiał, a bezsprzecznie poleca się tutaj ciężkie bloki betonowe, to ich masa będzie tak duża, że na pewno taka ściana się nie przewróci.

Nawet pomimo tego, że będą na nią działać ogromne siły od wewnątrz. Dlatego też wydaje się, że w takim przypadku owymi ścianami warto się zainteresować. To doskonały i niezawodny sposób na składowanie konkretnych materiałów.

Z polskich producentów i dystrybutorów ścian oporowych oraz innych prefabrykatów betonowych mogę polecić firmę Creato. Jej pracownicy chętnie Wam doradzą wybór właściwych wyrobów z betonu, które spełnią Wasze oczekiwania.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.