Powrót do: Pozostałe artykuły

Jedno z najstarszych badań - RTG zębów


Czy wiesz, że badanie RTG zębów we Wrocławiu wykonywane jest już od ponad 80 lat? Jest to jedno z najstarszych badań, jakie wykonywane są przy użyciu nowoczesnej aparatury. Jest bardzo pomocne w pracy każdego stomatologa, który chce dokładnie zobaczyć, co dzieje się z zębami pacjenta. Dzięki RTG ma taką możliwość.

Badanie RTG - historia

W końcu takie badanie pozwala na zobaczenie całej jamy ustnej, jak i poszczególnych zębów. Pierwszy raz badanie RTG zostało wykonane w Stanach Zjednoczonych. Następnie rozprzestrzeniło się na inne kraje, ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Na zdjęciu zęby są zawsze widoczne w kolorze białym. W związku z tym, jeżeli coś się z nimi złego dzieje, lekarz będzie mógł to dokładnie ocenić.

Leczenie oparte na badaniu RTG

Będzie w stanie stwierdzić, czy w ich strukturze doszło do jakichkolwiek zmian i czy występują wokół zębów jakieś stany zapalne. Wtedy będzie mógł podjąć odpowiednia decyzję co do leczenia, jakie zostanie wdrożone. A leczenie oparte na badaniu RTG na pewno będzie bardzo precyzyjne. Z pewnością pozwoli to na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, pozwalających na pełne wyleczenie pacjenta. Taka sytuacja dla każdego będzie niezwykle korzystna. W końcu każdy chce się szybko wyleczyć. Z badaniem RTG będzie to jak najbardziej możliwe.

Źródło: dentaline-wroclaw.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.