Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Pomysł na aranżację łazienki.


Kiedy zbliża się czas remontu łazienki każdy powinien mieć już w głowie plan jego przebiegu i pewne wyobrażenie o efekcie końcowym. Dzięki temu dużo łatwiej jest przygotować się do zakupów odpowiednich materiałów i doborów kolorystycznych. Jakie aranżacje łazienki warto wziąć pod uwagę?

Łazienka w kafelkach

To, co najbardziej kojarzy nam się z łazienką, to przede wszystkim płytki. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kafelek, które mogą stworzyć zupełnie różne aranżacje łazienki. Po pierwsze warto zastanowić się nad kolorem i odcieniem. Następnie trzeba podjąć decyzję, czy mają to być kafelki z połyskiem czy matowe, ze wzorem czy gładkie oraz z jakiego materiału wykonane.

Oczywiście to wszystko łączy się z ceną i producentem. Warto również wziąć pod uwagę rozmieszczenie kafelek. Aktualnie modne jest zarówno kafelkowanie podłogi, jak i ścian aż po sam sufit bądź tylko do połowy. W kabinach prysznicowych typu walkin-in również stosuje się kafelki zamiast brodzika lub w przypadku wanny kafelkuje się jej brzegi.

Łazienka bliżej natury

Bardzo popularną aranżacją łazienki jest wykorzystanie naturalnych elementów. Wanna obłożona otoczakami, rośliny doniczkowe na podłodze, blacie lub wiszące czy płożące, lampy wiszące na linach, piasek i muszelki jako ozdoba - pomysłów i możliwości jest wiele. Zazwyczaj w takiej łazience umieszcza się drewnopodobne kafelki. Efekt jest naprawdę zadowalający, szczególnie dla fanów natury.

Łazienka glamour

Łazienka w stylu glamour kojarzy się przede wszystkim z przepychem i wspaniałością. Oczywiście nie musi być cała ze złota, ale z pewnością dużo w niej błysku i światła. Charakteryzować się więc będzie dużymi lustrami, dobrym oświetleniem, kafelkami z wysokim połyskiem, złotymi lub srebrnymi wstawkami, jak np. klamki czy wieszaki oraz dodatkami w stylu glamour, jak lampiony, świeczniki z kryształami i szklane lub kryształowe lampy.

Łazienka z lat 60

Dla fanów cofania się w czasie doskonałą aranżacją będzie łazienka z lat 60. Na podłodze oczywiście czarno-biała lub biało-brązowa krata (ewentualnie karo). Wanna wolnostojąca, kafelki na ścianie tylko do połowy lub tapeta. Lustro owalne i mała zgrabna umywalka, a do tego meble z bajecznymi wykończeniami. Dla efektu można zawiesić na ścianie kolorowe plakaty nawiązujące do dawnych czasów.

Łazienka w kolorze

Standardowe łazienki w bieli, czerni, szarym czy beżu, mogą być już czasami nudne. Osoby, które lubią się wyróżniać i mają swój styl często stawiają na kolor. Najpopularniejszy kolor w łazience to czerwień, niebieski, fiolet lub zieleń. Nudną łazienkę wystarczy przełamać kolorowymi dodatkami, bez wymieniania kafelek czy mebli.

Artykuły do łazienki

Aranżacje łazienki mogą być różne a pomysłów jest tyle, ile ludzi. Inspiracji warto poszukać w internecie i połączyć je z własnymi wyobrażeniami. Bardzo dobrze jeśli możemy znaleźć wszystko w jednym miejscu. Mamy wtedy porównanie na żywo. Najprawdopodobniej będzie nam potrzebna: ceramika, kabiny i panele prysznicowe, wanny, baterie i różne inne akcesoria łazienkowe.

Te i inne artykuły do łazienki znajdziesz w tym salonie łazienek online: http://www.domino-online.eu/lazienka.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.