Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Odkurzacz wodny zalety i wady


Pod lupę weźmiemy dziś odkurzacz z filtrem wodnym. Zanim jednak konkretnie wypunktuje jego mocne i słabe strony, opiszę go krótko. Czym różni się od tradycyjnego odkurzacza z wymiennymi workami? Przede wszystkim tym, na co sama nazwa wskazuje. Odkurzacz z filtrem wodnym gromadzi w zbiorniku wypełnionym wodą wszelkie wciągane brudy. Tradycyjny zaś w wymiennym worku.

Odkurzacz z filtrem wodnym zalety

Zanim uruchomisz urządzenie, musisz napełnić wodą przeznaczony do tego pojemnik. Powędrują tam wszystkie zanieczyszczenia, takie jak kurz, brud czy sierść. Bez tego ani rusz. Oto powody, dla których na prawdę warto zdecydować się na zakup odkurzacza z filtrem wodnym:

  • Zapomnij o workach do odkurzacza, nie potrzebujesz ich. Tekstylne lub papierowe worki do tradycyjnego odkurzacza mają to do siebie, że są użyteczne do pierwszego ich zapełnienia. Gdy skończy się w takowym miejsce, musisz wyposażyć się w nowe, wymienne. Istnieją też materiałowe, które trzeba po jakimś czasie opróżnić i wyprać. Odkurzacz z filtrem wodnym posiada specjalny zbiornik na wodę, który po wykonanym odkurzaniu opróżnia się razem z całym brudem.

  • Bardzo skuteczny filtr. Niewątpliwie wartościowa zaleta dla wszystkich alergików. Woda skuteczniej zatrzymuje w sobie różne bakterie, wirusy lub alergeny niż tradycyjny worek. Zmniejsza to ryzyko uwolnienia się tego wszystkiego z powrotem do powietrza.

  • Nawilża powietrze. Oprócz zachowania dokładnej czystości, sprawia też, że powietrze staje się dużo przyjemniejsze, nawilżone. Klasyczny odkurzacz lubi je wysuszać. Na pewno docenią astmatycy.


Wady odkurzacza z filtrem wodnym

Na tym świecie ciężko o rzeczy idealne. Bardzo często bywa tak, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Odkurzacz z filtrem wodnym również nie jest pozbawiony kilku wad.

  • Korzystanie z wodnego odkurzacza wymaga kilku bonusowych czynności. Coś co było zaletą dla alergików (czystość mieszkania), kryje w sobie pewną wadę. Otóż po każdym opróżnieniu pojemnika na wodę, wypada bardzo dokładnie go wyczyścić. Zaniedbanie tej czynności doprowadzi do powstania w pojemniku szkodliwej pleśni i nieprzyjemnego zapachu.

Więcej informacji na temat odkurzacz z filtrem wodnym wady i zalety: www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-z-filtrem-wodnym-wady-i-zalety-27.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.