Powrót do: Elementy szklane

Obraz na szkle nowoczesną dekoracją


Obrazy na szkle są chętnie wybieranymi dekoracjami i coraz częściej możemy znaleźć je w biurach, kawiarniach, hotelach czy prywatnych mieszkaniach. Swoją popularność zawdzięczają dobrej jakości wykonania oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. 

Obrazy na szkle - symbol nowoczesności i dobrego smaku

Są też odporne niesprzyjające warunki atmosferyczne (np. zbyt wysoka temperatura, silne nasłonecznienie, zalanie wodą itp.), dzięki czemu nadają się do powieszenia w  różnorodnych pomieszczeniach. Dzięki temu, że odbijają światło słoneczne, bardzo dobrze wpasowują się jako dekoracja niewielkich lub surowych wnętrz - dodają pomieszczeniom głębi i elegancji. W dodatku szkło jest lepszym nośnikiem obrazu niż płótno czy papier. Oznacza to, że grafika lub wzór umieszczony na szkle będą wyraźniejsze, a nawet malutkie detale zyskają ostrość i dobrą widoczność.

Obrazy szklane (zobacz) są uważane za dekoracje, które ożywią każde pomieszczenie i sprawdzą się w różnych warunkach. Dzięki temu stanowią konkurencję dla tradycyjnych malowideł wykonanych na płótnie, przy których trzeba znaleźć odpowiednie naświetlenie oraz położenie.

Jakie wzory na szkle są wybierane najczęściej?

Najchętniej wybieranymi motywami wśród szklanych obrazów są krajobrazy (najczęściej górskie, leśne oraz nadmorskie) oraz natura - zwłaszcza dekoracje kwiatowe. Są to wzory uniwersalne i pasują do każdego wystroju, dlatego nawet przy zmianie aranżacji pomieszczenia, obraz wciąż będzie stylowym dodatkiem i nie będzie kłócił się z nowymi dekoracjami. Pejzaże są uznawane za "bezpieczne" obrazy i dlatego pasują do przytulnych, tradycyjnych pomieszczeń.

Równie częstymi motywami są zwierzęta oraz abstrakcyjne wzory, które pasują zarówno do ciemnych, jak i do jasnych ścian. Ważne jest to, aby obraz nie zlewał się z wystrojem wnętrza, ale stanowił jego uzupełnienie lub kontrast - dzięki temu dekoracje są zauważalne i nie spajają się w jedną całość. Wybieranie nieszablonowych lub modernistycznych wzorów sprawdza się szczególnie podczas urządzania eleganckich i nowoczesnych wnętrz tj. biura, salony SPA, hotele.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.