Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Kable instrumentalne i ich rodzaje


Każdy muzyk zdaje sobie sprawę, że dobra jakość dźwięku to podstawa podczas występowania na scenie i nie tylko. Aby o nią zadbać, bardzo często sięgamy po odpowiednie głośniki i wybieramy jak najlepszą jakość instrumentów. Niestety to nie wszystko.

Równie istotne są kable, którymi podłączymy instrumenty do reszty urządzeń oraz same urządzenia między sobą. Słaba jakość kabli albo kable uszkodzone sprawią, że dźwięk nie będzie przekazany czysto, co przełoży się na ogólne wrażenie z występu. Dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę również złącza instrumentalne.

Jakie kable instrumentalne wybrać?

Jeśli dużo podróżujemy lub występujemy na większych scenach, liczy się przede wszystkim wytrzymałość kabli i ich długość. W pierwszym przypadku warto wybierać złącza, które są chronione przez dobrej jakości warstwę ogumienia. Jeszcze solidniejsze są te wersje, które dodatkowo pokrywa materiał, ponieważ są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zwróćmy również uwagę na długość kabli do instrumentów. Warty, aby miały co najmniej kilka metrów, co pozwoli swobodnie przemieszczać się po scenie bez konieczności przemieszczania nagłośnienia.

Kolejnym istotnym elementem są same złączki. Kable do instrumentów posiadają oczywiście końcówki jack-jack, ale mogą one być w różny sposób montowane. W ofercie pojawiają się zarówno złączki proste, jak i skierowane pod kątem. W zależności od potrzeb warto mieć do dyspozycji obydwa rodzaje kabli. Wtedy będziemy przygotowani na wszystko, co może nas spotkać podczas występu.

Estetyka też ma znaczenie.

Jeśli zależy nam na bardzo dobrej prezencji, możemy przebierać w kolorystyce kabli. Są one dostępne w rożnych designach, wśród których jednym z najpopularniejszych jest styl retro. W kolorach również mamy duży wybór. Jeśli zechcemy, możemy wybrać tradycyjny czarny kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na wyróżniające się czerwone lub niebieskie kable. Dzięki temu nasza prezencja na scenie będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, bo lepiej dopasujemy całość do własnej koncepcji muzyki.

Zobacz kable i złącza instrumentalne: www.music-shop.pl/pol_m_Kable-i-zlacza_Instrumentalne-404.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.