Powrót do: Pozostałe artykuły

Na co zwracać uwagę wybierając batony proteinowe


Batony białkowe i proteinowe coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych. Producenci coraz częściej korzystają z tego, że ludzie pragnąć zdrowo się odżywiać. Nie wszystkie tego typu batony są jednak zdrowe. Oczywiście pojawiła się spora liczba produktów, które tylko udają zdrowe. Jak rozpoznać te batony, które wpływają na nas korzystnie?

Niezdrowe zamienniki

Batony proteinowe muszą wyróżniać się odpowiednią ilością składników odżywczych i witamin. Trzeba unikać tych, które zawierają ich minimalną ilość. Często takie batony mają w sobie duże ilości cukrów. Reklamują się wtedy jako połączenie smaku ze zdrowotnością.

Niestety na bazie cukru ciężko uzyskać dobre wyniki sportowe. Trzeba zwracać uwagę na jak największą ilość owoców. Najczęściej tych suszonych. Warto zwrócić uwagę na konkretne zamienniki cukru. Mogą to być na przykład daktyle, które po zblendowaniu dają słodką i niskokaloryczną masę.

Które batony proteinowe kupować?

Warto kupować produkty od firm, które regularnie zajmują się produkcją białek i suplementów. Zazwyczaj dobrze wiedzą o tym jak batony białkowe mają wyglądać. Nie oszczędzają one na wysokiej zawartości witamin i minerałów.

Przede wszystkim jednak ich batony zawierają odpowiednie porcje białka, a o ich dostęp w organizmie chodzi tutaj najbardziej. Batony proteinowe coraz częściej sprzedawane są przez influencerki internetowe, przykładowo Ewę Chodakowską czy Annę Lewandowską.

Ich produkty stoją przeważnie na wysokim poziomie, z uwagi też na to, że same mają dość rozległą wiedzę na temat ćwiczeń i zdrowego odżywiania.

Kiedy przydają się takie białkowe batony?

Batony białkowe świetnie sprawdzają się w zabiegane dni, kiedy nie chcemy odpuścić ćwiczeń. Czasami musimy jechać na drugi koniec Polski i nie mamy czasu na branie wszystkich odżywek białkowych, bidonów i sprzętu do ćwiczeń.

Alternatywą są wtedy proteinowe batony. Co prawda może nas to wyjść drożej cenowo, ale przy odpowiedniej ilości takich produktów, szybko zbilansujemy nasze potrzeby białka w stosunku do treningu. Ponadto są one przeważnie przepyszne i lepsze w smaku od różnego rodzaju proszków, które łączymy z wodą.

Batony z białkiem znajdziesz w sklepie: https://strefamocy.pl/pl/11-batony-i-inne
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.