Powrót do: Produkcja, Budownictwo

Szafy metalowe do firmy i domu


Szafy metalowe to chyba jeden z najpopularniejszych mebli. Znajdują one zastosowanie w zakładach pracy, urzędach, szkołach, zakładach produkcyjnych oraz wielu innych miejscach. Dzięki stabilnej, praktycznej konstrukcji świetnie sprawdzą się one przy przechowywaniu dokumentów, rzeczy osobistych, narzędzi i wielu innych przedmiotów.

Zazwyczaj szafy metalowe wykonuje się z blachy stalowej, pokrywanej farbą proszkową. Do ich zabezpieczenia mogą służyć różne rodzaje zamków: cylindryczne, szyfrowe czy po prostu kłódki. W zależności od funkcji szafy metalowe mogą też być wyposażone w otwory wentylacyjne, lusterka, wizytowniki czy drążki.

Szafy metalowe - modele i rodzaje

Zgodnie z przepisami wyróżniamy 3 rodzaje szaf metalowych służących do przechowywania dokumentów. Szafy metalowe klasy A to szafy w których przechowuje się dokumenty poufne. Muszą być one odpowiednio zabezpieczone zamkiem kluczowym odpowiedniej klasy lub zamkiem szyfrowanym metodami mechanicznymi lub elektronicznymi.

Szafy metalowe klasy B to szafy na dokumenty poufne. Do ich zabezpieczania używa się zamków szyfrowych, jednocześnie mechanicznego oraz kluczowego. Szafy metalowe klasy C to z kolei szafy na dokumenty ściśle tajne. Do ich zabezpieczenia wymaga się zamków atestowanych - szyfrowanego oraz kluczowego.

Inne wykorzystanie szaf metalowych

Poza przechowywaniem dokumentów szafy metalowe mogą służyć również do wielu innych celów. Jedną z funkcji takich szaf jest funkcja szaf odzieżowych dla pracowników, uczniów czy użytkowników obiektów sportowych.

Metalowe szafy stosować możną również w warsztatach czy innych przestrzeniach produkcyjno- usługowych do przechowywania narzędzi, części zamiennych etc.

Cechy jakimi powinny się charakteryzować szafy metalowe

Szafy metalowe powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na działanie czynników agresywnych. W zależności od zawartości powinny mieć odpowiednie zamki. Jeśli przechowywane są w nich cenne przedmioty to warto też zadbać aby były to szafy metalowe ognioodporne. Nie bez znaczenie jest oczywiście ładny i estetyczny wygląd.

Zobacz popularne rodzaje i modele metalowych szaf na szafymetalowe.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.