Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Podstawowe gadżety do kuchni


W kuchni spędzamy sporo czasu. Jeśli chcemy zdrowo jeść, unikać chemii czy nie przepłacać za jedzenie to nie pozostaje nam nic innego jak gotować samemu.

Nawet jeśli za gotowaniem nie przepadamy to mogą nam je ułatwić i umilić liczne gadżety do kuchni dostępne na rynku. Kategoria wyposażenie kuchenne jest bardzo szeroka i obejmuje wiele użytecznych produktów.

Szeroki wybór akcesoriów kuchennych

Niektóre z nich znamy i używamy wszyscy, inne zaskakują swoim zastosowaniem. Kupując gadżety do kuchni warto sprawdzić z jakiego materiału są one zrobione. Po pierwsze musi on być oczywiście trwały i odporny na działanie czynników agresywnych.

Kuchnia to dość wymagające środowisko dla przedmiotów - mają one tutaj kontakt z wodą, substancjami o odczynie zasadowym lub kwaśnym, tłuszczem, preparatami do czyszczenia, dużą wilgotnością powietrza, wysoką temperaturę, dodatkowo są intensywnie eksploatowane.

Dobra jakość to podstawa

ZaparzaczeJeśli wyposażenie kuchenne będzie ze słabej jakości materiału to dość szybko będziemy je musieli wymienić. Wybierając gadżety do kuchni zwróćmy też uwagę czy materiał z którego są wykonane dopuszczony jest do kontaktu z żywnością i czy generalnie nie jest szkodliwy.

Nie wszystkie plastiki oraz farby mogą być bezpiecznie używane w kuchni. Uważajmy też na wyposażenie kuchenne z aluminium. Ten lekki i stosunkowo niedrogi metal może i jest praktyczny, ale uważany jest za przyczynę wielu chorób i odradza się jego stosowanie w kuchni, szczególnie w środowiskach kwaśny.

Jeśli masz alergię tu uważaj...

Osoby uczulone na nikiel powinny być ostrożne jeśli gadżety do kuchni są wykonane ze stali nierdzewnej. Typowa stal nierdzewna do zastosowań kuchennych zawiera bowiem nawet do 10% tego pierwiastka. Ważną rzeczą, gdy wybieramy wyposażenie kuchenne jest łatwość zachowania go w czystości.

Nie ma co ukrywać, że kuchnia to miejsce w którym brudzi się bardzo, niedomyte przedmioty kuchenne to siedlisko bakterii i zarazków. Jeśli gadżety do kuchni mają bardzo skomplikowane kształty to czasami nawet zmywarka sobie z nimi nie poradzi, a ręczne ich mycie to koszmar i strata czasu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.