Powrót do: Pozostałe artykuły

Pieluszki wielokrotnego użytku, dlaczego są potrzebne?


Współcześni rodzice docenili pieluszki wielorazowe. Dziś wiodące firmy produkujące produkty dla dzieci sięgają do przeszłości, aby wykorzystać niesłusznie zapomnianą ideę. Uważane niegdyś za przestarzałe, pieluszki wielorazowe znów zyskują popularność wśród młodych mam.

Dlaczego? Cóż, na początek trzeba sobie uświadomić, że nie są to te same gazowe szmatki, których używali nasi rodzice i babcie. Dowiedzmy się, jak pieluszki "ewoluowały" na przestrzeni czasu.

Nowoczesne pieluszki wielorazowe https://rodzinaeko.pl/pieluszki-wielorazowe mogą się znacznie różnić pod względem jakości i ceny, w zależności od producenta. Składa się z dwóch części: specjalnych majtek i wkładki chłonnej. Główna różnica w cenie prezentowanych produktów dla niemowląt zależy od materiału, z którego wykonane są poszczególne części.

W budżetowych wersjach pieluszek wielorazowych najczęściej stosuje się tkaniny syntetyczne, zarówno we wkładkach, jak i w majteczkach. W droższych wersjach mamy do czynienia z bio-bawełną, jedwabiem lub mikrofibrą.

Zalety i wady pieluszek wielokrotnego użytku

Zanim zdecydujesz się na zakup pieluszek wielorazowych dla swojego dziecka, powinieneś dokładnie rozważyć plusy i minusy ich stosowania. Zalety używania pieluszek wielorazowych to m.in:

  • higiena;
  • hipoalergiczne;
  • szybkie wchłanianie;
  • łatwa utylizacja;
  • opłacalność;
  • kontakt z wilgocią ułatwia dziecku naukę korzystania z nocnika.

Wady pieluszek wielorazowych

Pieluszki_wielorazoweMówiąc o wadach używania pieluszek wielorazowych, trudno znaleźć oczywiste wady. Konieczność częstej zmiany pieluch i prania to chyba wszystko, co może sprawić kłopot rodzicom. Jednak naszym zdaniem korzyści z ich stosowania zdecydowanie przewyższają te wady.

Rodzice, którzy decydują się na pieluszki wielorazowe, nie tylko obniżają koszty higieny dziecka, ale także dbają o jego zdrowie. W porównaniu z ich jednorazowymi odpowiednikami, pieluszki wielorazowe są zmieniane kilka razy dziennie, pozwalając skórze dziecka "oddychać", co oznacza, że jest ona zawsze zdrowa i sucha.

Pieluszka wielokrotnego użytku jest idealna do noszenia w domu i na spacerach w ciepłych porach roku. Może być również używana zimą, ale tylko wtedy, gdy spacer jest krótki. Dzięki nowoczesnym zamkom, guzikom i zapięciom, pieluszkę można szybko i łatwo zmienić.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.