Powrót do: Pozostałe artykuły

Fotelik 360 dlaczego warto


Jeśli szukasz super wygodne rozwiązania do transportu dziecka to warto wybrać fotelik 360. Jest to model fotelika wyposażony w obrotową podstawę, dzięki której dziecko może być wożone zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Kierunek jazdy można zmienić kilkoma prostymi ruchami. Fotelik obrotowy to rozwiązanie dedykowane raczej dla młodszych dzieci, na rynku polskim są bowiem dostępne modele pozwalające na przewożenie dziecka do 18 kg (czyli mniej więcej do 4 roku życia).

Fotelik 360 - Co warto wiedzieć o fotelikach obrotowych?

Fotelik 360 umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, co jest obowiązkowym sposobem transportu do około 14 miesiąca życia, oraz rekomendowanym dla dzieci do 4 roku życia. Specjaliście uznają, że przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jest dla niego bezpieczniejsze. 

Fotelik obrotowy 360 powinien posiadać tzw. zintegrowaną osłonę boczną, której celem jest dodatkowa ochrona dziecka podczas kolizji oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą jest możliwość obrócenia go również o 90 stopni, co znacznie ułatwia wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika, ponieważ jego kanapę można ustawić przodem do drzwi. 

Jakich błędów unikać podczas zakupu i użytkowania fotelika obrotowego?

Fotelik samochodowy musi być dopasowany zarówno do naszego dziecka, jak i modelu samochodu który posiadamy. Dlatego przed zakupem warto obejrzeć fotelik osobiście i sprawdzić czy czy wszystko gra. Wybierając fotelik kierujmy się tym aby posiadał wszystkie atesty. Generalnie fotelik dla dziecka to spory wydatek, ale nie warto tutaj oszczędzać. Często niska cena idzie w parze ze słabą jakością wykonania i kiepskimi materiałami, a to może stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka podczas wypadku. 

Nawet jeśli fotelik 360 pozowała ustawić siedzenie bokiem do kierunku jazdy, to absolutnie nie wolno tego robić. Fotelik w takiej pozycji absolutnie nie zapewnia dziecku bezpieczeństwa. Słabym pomysłem są również próby karmienia dziecka w takim ustawieniu, podczas jazdy samochodem. Nie róbmy tego nigdy. Ostatni bardzo ważny aspekt i to niezależnie czy mamy fotelik obrotowy czy inny to prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.