Powrót do: Pozostałe artykuły

Sprzęty komsetyczne do salonu urody


W salonach kosmetycznych mamy obecnie dostęp do bardzo szerokiej gamy zabiegów. Tak szybki rozwój tej branży jest możliwy dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, które pozwalają na przeprowadzanie coraz bardziej innowacyjnych zabiegów. Najpopularniejsze sprzęty kosmetyczne we współczesnych salonach kosmetycznych to prawdopodobnie lasery, które znajdują bardzo szerokie zastosowywanie przy wielu zabiegach, w tym przy usuwaniu zbędnego owłosienia czy redukcji blizn w tym blizn potrądzikowych.

Laser w medycynie estetycznej - popularne sprzęty kosmetyczne

Lasery większości z nas kojarzą się z procesami obróbki metali lub bronią z filmów fantastycznych. Aby można było zastosować laser w ten sposób musi on jednak mieć odpowiednią moc. Sprzęty kosmetyczne stosujące laser w medycynie estetycznej lub kosmetologii wymagają znacznie mniejszych mocy i są całkowicie bezpieczne.

Lasery mogą pracować na różnych materiałach - gazie, kryształach czy półprzewodnikach. Różne lasery generują światło o rożnej długości fali, co sprawia, że urządzenia na bazie laserów są bardzo wszechstronne i mogą być stosowane w różnym zakresie do różnorodnych zabiegów.

Czym jest laser diodowy i co go charakteryzuje?

Sprzęt kosmetyczny na bazie lasera diodowego to jedne z najpopularniejszych urządzeń w salonach kosmetycznych. Laser diodowy cechuje się tym, że jako źródło światło posiada półprzewodnik. aby działanie lasera było skuteczne ważny jest też składnik naszej skóry, zwany melaniną.

Stąd wynika, że urządzenia na bazie laserów są bardziej skuteczne, np. do usuwania ciemnych włosów niż jasnych. Laser diodowy emituje fale o długości 630 do 980 nm.

Jak działają lasery diodowe?

Sprzęt kosmetyczny na bazie lasera diodowego wykorzystuje zjawisko fotermolizy, które polega na tym, że odpowiednie receptory w ludzkim ciele absorbują światło lasera o określonej długości fali. Absorbentem w ludzkiej skórze jest melanina, która znajduje się w mieszkach włosowych oraz melanocytach naskórka.

Sprzęty kosmetyczne wykorzystujące laser powodują termiczne uszkodzenie mieszków włosowych, które odpowiadają za wzrost włosa. Przy czym tkanki sąsiadujące nie są uszkadzane. Stąd wynika duże bezpieczeństwo i mała inwazyjność zabiegów wykorzystujących lasery diodowe.

Zobacz na stronie producenta: https://medikapoland.pl/pl/8-sprzet-kosmetyczny-basic
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.