Powrót do: Produkcja, Budownictwo

Popularne materiały budowlane na mury i fundamenty


Ściana fundamentowa to bardzo ważny element konstrukcji budynku. Wykonuje się je zarówno w domach z piwnicami, jak i domach niepodpiwniczonych. Budowa murów fundamentowych może być prowadzona z użyciem rożnych materiałów. Najpopularniejsze materiały budowlne na mury i fundamenty to przede wszystkim cegła, kamień oraz bloczki betonowe.

Jaki materiał na fundamenty i mury wybrać?

Wybór materiałów na fundamenty zależy od tego czy dom będzie podpiwniczony czy nie. Budowa murów w domach niepodpiwniczonych wydaje się łatwiejsza, tego typu fundamenty mogą być bowiem murowane lub monolityczne.

W przypadku domów z podpiwniczeniem najbezpieczniejszym rozwiązaniem są ściany monolityczne. Materiały na mury i fundamenty murowane, jak bloczki czy pustaki, mogły by się okazać zbyt mało wytrzymałe. Co więcej zaleca się, aby tego typu fundamenty posiadały dodatkowo zbrojenie. 

Fundamenty betonowe

Budowa murów fundamentowych metodą wylewania betonu wymaga zastosowania materiału odpowiedniej klasy i wytrzymałości. Z tego powodu najlepiej zamawiać gotowy beton w wytwórni, nie robić go bezpośrednio na placu budowy. 

Nieco droższe materiały budowlane na mury i fundamenty to betony wodoszczelne, cechujące się znacznie mniejszą nasiąkliwością niż klasyczny beton. Największym problem przy budowie fundamentów tą metodą jest konieczność przygotowania deskowania. Jest to czasochłonne i dość kosztowne.

Fundamenty z pustaków

Jeśli interesuje nas budowa murów fundamentowych z pustaków to najlepszym rozwiązaniem są pustaki zasypowe. Tego typu materiał budowlany fundamenty wykonuje się keramzytobetonu lub betonu, a następnie zalewa betonem odpowiedniej klasy. Beton może dodatkowo zazbroić. Ściany fundamentowe z pustaków wypełnionych betonem mogą mieć szerokość pomiędzy 25 cm a 45 cm.

Fundamenty murowane

Budowa fundamentów murowanych daje szerokie pole jeśli chodzi o wybór materiał. Do wybory mamy m.in. bloczki betonowe, bloczki keramzytobetonowe, cegły ceramiczne, silikatowe, a nawet kamień.

Ważne jest aby tego typu materiał budowlany fundamenty oraz mury były pełne, bez otworów. Muszą też mieć dużą wytrzymałość oraz niską nasiąkliwość.

Zobacz w sklepie budowlanym online: http://www.ekodomdg.sklep.pl/produkty/mury-i-fundamenty,2,5735
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.