Powrót do: Pozostałe artykuły

Odzież robocza - niezbędna w domu


Odzież robocza jest niezbędna i konieczna tylko na niektórych stanowiskach pracy, których specyfikacja tego wymaga. Bardzo często więc pracownicy maja wybór i swobodę decyzyjną co do noszenia odzieży ochronnej w pracy. Często decydują się na ubrania prywatne, gdyż odzież robocza jest niestety o wiele droższa. Ale czy na pewno tylko dlatego?

Odzież robocza dla pracownika

Warto wiedzieć że w większości zakładów istnieje możliwość by pracownik sam zadbał o swój ubiór, sam zapewnił sobie odpowiedni strój i obuwie do pracy. W tym konkretnym przypadku pracownikowi należy się dodatkowe wynagrodzenie za zużywanie odzieży czy ekwiwalent za jej pranie i czyszczenie. Często to właśnie te dodatkowe pieniądze decydują o naszym wyborze. Należy jednak pamiętać, że odzież robocza jest bardziej trwała i przystosowana do ciężkich warunków pracy. Dlatego też jest bardziej wytrzymała i odporna na czynniki, które występują na stanowisku pracy. Jeden komplet posłuży nam znacznie dłużej niż na przykład trzy komplety zwykłej odzieży.

odziezbhp

 

Najlepsze firmy produkujące odzież roboczą

Warto również zapytać w zakładzie pracy o profesjonalną odzież. Zdarza się bowiem, że pracodawcy kupują odzież roboczą także w sytuacjach, gdy nie jest ona wymagana przepisami prawa. Istnieją wtedy również różne ekwiwalenty.

Jeżeli pracodawca nie może zapewnić prania odzieży roboczej, jej konserwacji, naprawy, odpylania i odkażania, pracownik może robić to we własnym zakresie, a pracodawca zobowiązany jest mu wypłacić ekwiwalent za pranie odzieży roboczej w wysokości kosztów poniesionych przez pracownika. Widać więc, że również odzież robocza niesie za sobą, oprócz komfortu i bezpieczeństwa na stanowisku pracy, także inne materialne korzyści.

Dlatego przed podjęciem decyzji jaki ubiór do pracy wybrać, należy najpierw przeczytać i zapoznać się z przepisami i zwyczajami panującymi w danym zakładzie pracy - w tym celu polecam www.forumbhp.pl oraz sprawdzony sklep www.teza.com.pl  ponieważ sam się tam zaopatruję i w pełni polecam tego sprzedawcę..
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.